Technologie

SANDPRINT –

SANDPRINT – "3D tisk písku"

Disponujeme zcela ojedinělou progresívní techologií na přímý tisk pískových forem a jader pro odlévání kovů. Tisk se provádí přímo z 3D dat formy bez programování. Technologie tisku písku není omezena složitostí tvarů ani možností odformování.

Více informací
Komunikace, výměna a uchování dat

Komunikace, výměna a uchování dat

Splňujeme požadavky zákazníků a klademe velký důraz na kvalitu, spolehlivost a bezpečnost v oblasti komunikace a výměny a uchování dat. Pro produkt data management jsme zavedli systém SMARTEAM.

Více informací
CAM

CAM

CAM oddělení připravuje v návaznosti na technologii výroby a požadavky zákazníka programy pro CNC obrábění. Volí optimální obráběcí strategii z hlediska přesnosti obrobku, kvality povrchu, délky obráběcích časů apod. Pracujeme se softwarem Powermill od firmy Delcam.

Více informací
CAD

CAD

Náš tým konstruktérů zpracovává konstrukční návrh vždy dle zadaných paramentrů, přičemž se opírá o dlouhodobé zkušenosti v konstrukci nástrojů.

Více informací
Logistika a transport

Logistika a transport

Pro naše výrobky zajištujeme transport do celého světa, zpravidla s prioritou rychlého dodání, speciální balení dle individuálních potřeb, vyřízení celních formalit a nakládku a manipulaci výrobků do hmotnosti 40 tun.

Více informací
CNC frézování

CNC frézování

Mezi naše silné stránky patří 5.ti osé tvarové frézování a to ve všech klíčových parametrech této technologie - přesnost, rychlost, obráběcí rozsahy, kvalita povrchu, rychlost a kapacita.

Více informací
Pasování

Pasování

Nástroje dodáváme zpravidla odzkoušené a zprovozněné včetně vyrobeného vzorku. Pro dokončení nástrojů pasujeme nástroje na tušírovacích lisech, popřípadě pro co nejvěrnější simulaci sériové výroby na lisech produkčních.

Více informací
Pěnění

Pěnění

Provozujeme PUR licí pracoviště CANNON pro PUR směs polyol a isokyanát. Formy dodáváme včetně vypěněných vzorků. Tak je umožněna funkční zkouška formy a dodání validovaného nástroje pro nasazení přímo na sériovou linku. U vzorků je možné zapěnění vložek (dráty, plasty, EPP, textil).

Více informací
Svařování

Svařování

S ohledem na široké spektrum materiálů nástrojů ve výrobě i při opravách, máme i rozsáhlé zkušenosti a spektrum technologií svařování, navařování a pájení. Především CO2, TIG, mikro TIG pulsní a mikro laserové navařování.

Více informací
Slévárna

Slévárna

Zajišťujeme výrobu odlitků z hliníku, oceli a litiny v hmotnostech do cca. 20 tun, litím do písku, na vypařitelný polystyrénový model nebo litím do Sand Print forem. Ve vlastní slévárně hliníku zajišťujeme kusovou a malosériovou výrobu dílů 0,5-500 kg.

Více informací
Modelárna

Modelárna

Vedle tradičních modelářských technologií disponuje modelárna techologií laminování, zpracování kompozitních materiálů, karbonu, silikonu, polyuretanových elastomerů, lakování a speciálních povrchových úprav, dezénované povrchy apod. Vše ve velmi velkých rozměrech.

Více informací
CAQ

CAQ

Výrobky měříme na souřadnicovém měřícím stroji ZEISS Carmet, se softwarem Calypso a Holos s rozměrovým omezením karoserie automobilu. Technologii optického měření bez rozměrového omezení měřeného dílu připravujeme.

Více informací
Elektroerozivní obrábění

Elektroerozivní obrábění

Na 2 elektroerozivních strojích provádíme zajiskřování dělících rovin forem. Mezní rozměry obrobku jsou cca. 2000 x 1000 x 600 mm. Vyrábíme měděné nebo grafitové elektrody.

Více informací
Lakování, lakovna

Lakování, lakovna

Ve vlastní lakovně lakujeme nástroje a ostatní vyráběné díly dle požadavku zákazníka. Od rozpoušťedlových barev až po speciální lakování DKM (data control modelů) a designových maket. Zvláštní povrchové úpravy, práškové barvy, speciální povlakování, katoforéza apod.

Více informací
Vstřikování plastů

Vstřikování plastů

Na vstřikolisu Engel 350 Victory zajišťujeme výrobu plastových dílů na úrovni vzorků, prototypových dílů a malých sérií dílů. Máme možnost vstřikovat ABS, PA , PC, PE, PET, PP, PS, PVC, TPE popř. další plasty. Upínací prostor na lise je 1100 x 1400 mm.

Více informací
Vedení projektů

Vedení projektů

Tým vedoucích projektů vede zakázku od jejího přidělení až po předání výrobku zákazníkovi. Dle potřeby se účastní poptávkového řízení popř. startu výroby po dodání nástroje. Jako podporu procesu vedení zakázek používáme software ENOVIA V6.

Více informací

Kontakty

MODELÁRNA LIAZ spol. s r.o.
Kamenická 743
463 12 Liberec  XXV-Vesec
Czech Republic

Tel.: +420 480 480 911
E-mail: info@modelarna-liaz.cz

Strategie a politika společnosti

 

Certifikáty ISO ke stažení

ISO 9001:2015

    

ISO 14001:2015

    


ZDE NÁS NAJDETE: